Jednym z najważniejszych elementów stroju jeździeckiego jest kask na konia. Koszt zakupu wysokiej jakości, atestowanego nakrycia głowy może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Zakup kasku jest inwestycją w swoje bezpieczeństwo i komfort, dlatego znaczna część fanów jazdy konnej posiada w swojej kolekcji kosztowny, solidny model. Aby jak najdłużej spełniał on swoje zadanie i nienagannie się prezentował, należy poświęcić mu odrobinę uwagi. Jak dbać o kask do jazdy konnej, aby przedłużyć jego żywotność? Sprawdź!
Kask na konia funkcjonalny przez lata
Pielęgnacja kasków jeździeckich nie jest skomplikowana ani czasochłonna. Jej najważniejszym elementem jest utrzymywanie nakrycia w idealnej czystości. Kask na konia po każdym użyciu należy przetrzeć wilgotną szmatką lub suchą ściereczką z mikrofibry, aby usunąć zaschnięte błoto czy inne zanieczyszczenia. Szczególną uwagę zwróć na wnętrze kasku. Gąbczasty wkład wchłania pot, dlatego należy często prać go zgodnie z zaleceniami producenta. Pamiętaj o tym, aby nie wkładać mokrego po intensywnym treningu kasku do torby oraz nie suszyć go bezpośrednio na rozgrzanym kaloryferze ani w ostrym słońcu.
Zwracaj uwagę na to, w jaki sposób transportujesz i przechowujesz kask. Warto zaopatrzyć się w torbę, która zabezpieczy nakrycie głowy. Bezwzględnie pamiętaj o tym, że raz uszkodzony kask traci swoje właściwości i nadaje się wyłącznie do wymiany.
Jakość najlepszym zabezpieczeniem
Kupno kasku na konia to niemała inwestycja. Podczas wybierania konkretnego modelu nie zdawaj się na przypadek. Aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo, ufaj wyłącznie uznanym w branży jeździeckiej producentom oferującym kaski spełniające rygorystyczne normy (obecnie obowiązująca norma to VG1 01.040 2014-12).