Łazienka staje się pomieszczeniem, gdzie można przedłużyć swoje przyjemne chwile relaksu. Aby tak się jednak stało, potrzebne jest odpowiednie wyposażenie, w tym meble łazienkowe, które zawsze należy wybierać w uważny sposób.

Plan na łazienkę

Zanim ruszymy po meble łazienkowe, warto mieć chociażby wstępny projekt. Można wykonać go samodzielnie w programie projektowym lub na zwykłej kartce, gdzie wykona się wszystko według skali. Taki plan musi uwzględniać m.in. rozstawienie drzwi, okno (jeżeli jest), czy też wszelkiego rodzaju przyłącza i gniazdka elektryczne. To od nich należy rozpocząć planowanie – w szczególności, jeżeli istnieje konieczność postawienia w tym miejscu m.in. pralki. Chociaż, niektórzy decydują się na to, aby wynieść ją do łazienki. Z gotowym planem, z dokładnie wymierzonymi pomiarami pomieszczenia, można ruszyć na zakupy, aby stać się posiadaczem niezbędnego wyposażenia.

Meble łazienkowe a odpowiednie odstępy

Jeden z najważniejszych tematów, który pomijany jest podczas planowania. Zawsze trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiednich odstępów przy wannie, prysznicu, toalecie, czy też umywalce. Tak, aby zapewnić swobodę komunikacji. Przed umywalką należy zostawić 60 cm luzu, po bokach po 20 cm. Przed toaletą należy zostawić co najmniej 80×60 cm wolnej przestrzeni. Uwzględniając prysznic i wannę, należy pozostawić tyle miejsca, aby móc swobodnie wyjść z kąpieli, a także wykonać niezbędne zabiegi, jakie są z tym związane. Swobodna komunikacja w łazience to podstawa tego pomieszczenia.