Remontując kuchnię, coraz częściej decydujemy się na wymianę instalacji gazowej i zlikwidowanie klasycznej kuchenki na gaz. Zamiast tego wybieramy kuchenki zasilane energią elektryczną, najczęściej kuchenki indukcyjne. Aby możliwe było wygodne korzystanie z takich urządzeń, konieczne są garnki na płytę indukcyjną. Jaki komplet wybrać?

Garnki na płytę indukcyjną – komplety ze stali

Decydując się na garnki na płytę indukcyjną, warto pamiętać, że garnki te powinny być idealnie dopasowane do posiadanej kuchenki. Oznacza to, że warto zwrócić uwagę na średnice pól grzewczych oraz średnicę garnków w wybranym przez nas komplecie. Garnki na indukcję oznaczane są symbolem cewki indukcyjnej – w ten sposób rozpoznamy komplety na indukcję i nie będziemy mieli wątpliwości, czy kupujemy odpowiedni zestaw. Garnki na płytę indukcyjną posiadają przemyślaną budowę – wielowarstwowe dno kryje w sobie specjalistyczny dysk, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz ganka, co pozwala na znacznie szybsze gotowanie. Szukając idealnych garnków, warto postawić na garnki na płytę indukcyjną wykonane ze stali nierdzewnej. Garnki takie odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, wysokie temperatury. Dodatkowo są one również w wyposażone w przydatne elementy, takie jak lejki, cedzaki oraz miarki do odmierzania płynów.

Garnki na płytę indukcyjną z wygodnymi uchwytami

Elementem, na który warto zwrócić uwagę, są rączki i uchwyty, wykorzystywane w garnkach na płyty indukcyjne. Są one profilowane, nierzadko też wykonane z materiałów antypoślizgowych i nieprzewodzących ciepła. W ten sposób znacząco podnosi się komfort i bezpieczeństwo podczas gotowania. W kompletach znajdują się również pokrywki wykonane ze szkła hartowanego.

https://gayer.com.pl https://sigrs-gisor.org https://zhongchenzi.com