Jakie można mieć pomysły na aranżacje małej kuchni? Różne. Pamiętajmy jednak o tym, aby za bardzo nie przesadzać w swych dążeniach, ponieważ możemy przesadzić. Chodzi o to, aby uzyskać ergonomiczne, funkcjonalne pomieszczenie, które będzie dla nas wielką pomocą w codziennym przygotowaniu posiłków.

Mała, wygodna kuchnia

Przeglądając aranżacje małej kuchni pamiętajmy o tym, że musimy pomyśleć o zachowaniu wszelkich zasad ergonomii. Nawet, jeżeli nasza kuchnia nie ma wielkich rozmiarów, nie musimy cierpieć z tego powodu. Co więcej – możemy czerpać wielką przyjemność z przebywania w takim pomieszczeniu. Wystarczy tylko pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości. Przed szafkami kuchennymi należy pozostawić ok. 1,2m szerokości, aby zapewnić sobie swobodny ciąg komunikacyjny. Pomoże nam w tym kuchnia w układzie jednorzędowym lub ta, która zostanie ustawiona w kształcie litery L.

Aranżacje małej kuchni

Pamiętajmy o tym, że w małej kuchni doskonale znajduje zastosowanie zasada – im mniej, tym lepiej. Wcale nie musi to oznaczać faktu, że musimy zostać miłośnikami stylu minimalistycznego. Jak najbardziej możemy opowiadać się za tradycją i klasyką, ale starajmy się nie przeładować całej przestrzeni. Zbyt duża ilość bibelotów sprawi, że całe pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie przytłoczonego. Tylko niezbędne elementy wyposażenia, które będziemy wykorzystywać na co dzień – starajmy się tego nie przekraczać, aby móc cieszyć się z wygodnego i funkcjonalnego pomieszczenia każdego dnia. 

https://likeplus.waw.pl https://janeshaphotography.com https://inclusion-fp7.org/funkcjonalne-meble-kuchenne-jaka-kolekcje-wybrac/