Jak urządzić mały salon z kuchnią? Jest wiele ciekawych inspiracji, które można dla siebie wybrać. Nie można zapomnieć o tym, że zarówno pokój dzienny, jak również kuchnia, powinny być odzwierciedleniem upodobań i gustów domowników.

Mały salon z kuchnią i wyspą

Ktoś mógłby powiedzieć, że w takim miejscu nie powinna znajdować się wyspa. W końcu mamy do czynienia z małą powierzchnią, a tu na to wszystko dojdzie jeszcze wyspa, która zajmuje dużą ilość miejsca. W tym wypadku wyspa będzie wręcz idealną propozycją, ponieważ będzie stanowiła taki naturalny rogranicznik pomiędzy jednym, a drugim pomieszczeniem. To dzięki niej będzie można dobrać zupełnie inny rodzaj wyposażenia salonu od kuchni. Przy okazji wyspę będzie można dobrze wykorzystać. Może ona stać się stołem do jedzenia, a także blatem roboczym.

Dodatki do kuchni i salonu

Skoro mały salon z kuchnią będzie posiadał wyspę, to czas na to, aby dobrać do niego odpowiednie oświetlenie. Co najlepiej sprawdzi się w takim przypadku? Mogą to być m.in. długie lampy, które zawisną nad samą wyspą kuchenną. Lampy na długim kablu są obecnie w modzie i są chętnie wykorzystywane przy aranżacji. Należy jednak pamiętać o tym, że muszą zostać one ustawione na odpowiedniej wysokości. Dzięki temu będą one dawać światło nie tylko nad samą wyspą kuchenną, ale także na pozostałą częścią pomieszczenia, w tym również na salon. Aczkolwiek, nie jest to jedyny rodzaj oświetlenia jaki powinien zostać wybrany. Warto również pomyśleć o innych rodzajach lamp.