Szukając nowoczesnych i funkcjonalnych garnków do domowej kuchni, nie sposób przeoczyć ofertę związaną z garnkami stalowymi. Są to obecnie jedne z najchętniej wybieranych rozwiązań – garnki takie świetnie sprawdzą się na wszystkich typach kuchenek, zachowają doskonały wygląd przez szereg lat i ułatwią codziennego gotowanie. Jak to możliwe?

Jak tworzone są garnki stalowe?

Garnki stalowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem – wykorzystanie stali w kuchni nie jest jednak niczym nowym i zaskakującym. Komplety garnków ze stali dostępne są w różnych opcjach – bez trudu znaleźć można komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów (pamiętajmy, ze pokrywki liczone są jako elementy zestawu!). Garnki ze stali nierdzewnej 18/10 odznaczają się trwałą budową i estetycznym wyglądem. Stal jest zabezpieczona przed działaniem korozji, odkształcaniem czy wysokimi temperaturami. W snach garnków stalowych instaluje się dysk, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz naczynia. Takie rozwiązanie przyczynia się do znacznie szybszego przygotowywania potraw, oszczędności energii. Każdy z garnków posiada dopasowaną pokrywkę – pokrywki wykonywane są ze szkła hartowanego, a niewielki odpowietrznik pozwoli na odprowadzenie pary wodnej i zagęszczenie potrawy. Rozbudowane komplety garnków stalowych znaleźć można na stronie gerlach.pl. Atutem oferty marki są różnokolorowe garnki, które dopasować można do danej aranżacji kuchni.

Patelnie ceramiczne w domowej kuchni

Idealnym uzupełnieniem dla garnków stalowych okażą się funkcjonalne patelnie, w których dno wyściełane jest trwałymi powłokami. Patelnie uzupełniane są o powłoki ceramiczne, teflonowe – dzięki nim przygotowywane potrawy nie przywierają do dna, możliwe jest też smażenie na minimalnej ilości tłuszczu.