Akrylowe przedłużanie paznokci to bardzo popularna metoda, pozwalająca uzyskać naturalny efekt. Pokryta akrylem płytka paznokcia jest twarda, odporna na uszkodzenia mechanicznie i zapewnia dłoniom nieskazitelny wygląd. Na czym polega metoda akrylowa zdobienia paznokci i co warto o niej wiedzieć?

Jak wykonuje się paznokcie akrylowe?

W akrylowej metodzie zdobienia paznokci wykorzystuje się technikę punktową. Specjalny proszek polimerowy łączy się z monomerem w formie płynnej, by uzyskać plastyczną pastę. Najczęściej do mieszanki dodaje się również primer, by akryl lepiej utrzymywał się na płytce paznokcia.

Do utwardzania pasty akrylowej nie trzeba stosować specjalnej lampy UV. Masa bardzo szybko schnie, w związku z czym metoda akrylowa zdobienia paznokci wymaga dużej precyzji i doświadczenia. Najlepiej wykonywać ją u profesjonalnej manikiurzystki.

Różne rodzaje akrylu – który sprawdzi się najlepiej?

W salonie kosmetycznym możemy spotkać się z różnymi rodzajami akrylu. Najczęściej są to akryle wolnoschnące, szybkoschnące i bezwonne. Możemy również wybrać między materiałem bezbarwnym i kolorowym. Najczęściej jest to akryl perłowy lub różowy.

Akryl wolnoschnący najczęściej wybierają osoby, które chcą wykonać manicure w domu oraz początkujące manikiurzystki. Pasta zasycha nieco wolniej, wobec czego osoby niewprawione mają więcej czasu na uzyskanie pożądanego kształtu paznokcia. Po zaschnięciu łatwo się piłuje. Dłuższy czas wysychania charakteryzuje również akryle bezwonne, które nie posiadają charakterystycznego, nielubianego przez niektórych zapachu.

Szybkoschnący akryl przeznaczony jest przede wszystkim do użytku profesjonalnego. Szczególną uwagę należy zwrócić na proporcje między proszkiem i płynem, aby uniknąć powstawania w masie pęcherzyków powietrza.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – zalety i wady

Ogromną zaletą paznokci akrylowych jest ich trwałość. Prawidłowo wykonany manicure utrzymuje się między sześć a osiem tygodni. W zależności od tempa wzrostu paznokci, zaleca się uzupełnienie akrylu co dwa – trzy tygodnie. Dzięki temu manicure na dłużej zachowa trwałość, bez widocznych odrostów.

Paznokcie akrylowe są odporne na działanie środków chemicznych i uszkodzenia mechaniczne, wobec czego świetnie sprawdzają się u osób, których paznokcie łatwo niszczą się podczas pracy lub aktywności sportowej.

Wadą paznokci akrylowych jest konieczność regularnego odwiedzania salonu kosmetycznego. Ta metoda zdobienia wymaga dużej wprawy, więc jej samodzielne stosowanie w domu może być niewykonalne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.