Szukając idealnych mebli na taras często poświęcamy długie godziny na analizowanie konkretnych kolekcji. A przecież rozwiązanie jest pod ręką! Topowi producenci proponują nam meble tarasowe wykonane z tworzyw o wysokiej odporności na uszkodzenia. Takie meble nie tylko zapewnią nam komfort, ale również przez długi czas będą cieszyć nasze oczy i podnosić estetykę otoczenia. 

Meble tarasowe z technorattanu

Wśród najchętniej wybieranych mebli wymienia się komplety technorattanowe – i nie powinno to dziwić. Meble tarasowe z tego tworzywa są odporne na ścieranie i uszkodzenia, projektowane zgodnie z najnowszymi trendami i dopasowane do różnorodnych potrzeb potencjalnych użytkowników. Meble tarasowe technorattanowe zbudowane są z trwałych materiałów: stelaże tworzone są z aluminium malowanego proszkowo, które zabezpieczone jest przed wilgocią, korozją, odkształcaniem. Dzięki zastosowaniu lekkiego tworzywa zmienia się również waga mebla, a jego podnoszenie czy przenoszenie nie jest kłopotliwe. Wierzch mebli technorattanowych pokrywa plecionka syntetyczna, która do złudzenia przypomina naturalny rattan. Materiał ten ma nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie brudu czy wilgoci, a czyszczenie zajmuje chwilkę. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy wszystko co niezbędne do zaprojektowania wymarzonej przestrzeni wypoczynkowej: sofy narożne, fotele wiszące, leżanki ogrodowe, krzesła, stoliki kawowe. 

Meble tarasowe pod pergolą

Szukając inspiracji na piękny taras wybierzmy nie tylko meble tarasowe, ale również odpowiedni sposób na zacienienie tarasu. Poza nowoczesnym parasolem warto rozważyć konstrukcję zadaszenia, czyli nowoczesną pergolę. Zadaszenie takie posiada funkcjonalny dach wykonany z ruchomych lameli, które w zależności od potrzeby możemy ustawiać pod innym kątem.