Niekiedy w Internecie można zapoznać się z opiniami osób rozczarowanych drukarkami laserowymi. Osoby te podkreślają, że już pierwsza wymiana tonera doprowadzała sprzęt do uszkodzenia. Czy oznacza to, że mamy do czynienia z rozwiązaniami jednorazowymi? Bardziej prawdopodobna jest niedostateczna wiedza na temat tajników wymiany tonera.

Wymiana tonera krok po kroku

Wymieniając zużyty toner do drukarki Brother na nowy, w pierwszej kolejności należy upewnić się, że urządzenie jest włączone. I choć zalecenie to wydaje się czymś oczywistym, niejednokrotnie właśnie brak troski o ten aspekt sprawia, że popełniane są błędy mające wpływ na dalsze działanie sprzętu. Potem można zdecydować się na otworzenie pokrywy przedniej, wyjęcie zespołu wkładu wraz z tonerem oraz na wyjęcie bębna z urządzenia, a następnie – na popchnięcie w dół dźwigni blokady tak, aby pojawiła się możliwość usunięcia kasety z tonerem z zespołu bębna.Gdy wstępne przygotowania mamy za sobą, możemy przystąpić do rozpakowania nowego tonera do drukarki Brother. Tu warto pamiętać o konieczności zdjęcia osłonki ochronnej, której obecność uniemożliwi jego prawidłową pracę. Gdy czynność tą mamy już za sobą, pozostaje nam energiczne włożenie tonera do zespołu bębna. Jeśli nie mamy pewności, że zrobiliśmy to dobrze, oczekujmy na dźwięk jego zatrzaśnięcia – niezawodny dowód na to, że udało się nam dokonać wymiany we właściwy sposób. W tym momencie można też oczyścić znajdujący się wewnątrz zespołu bębna drut koronowy. Zapewni to wyższą jakość kolejnych wydruków.

Wymiana tonera – na to uważaj

Wymieniając toner do drukarki Brother warto pamiętać przede wszystkim o tym, że choć w sprzedaży nie brakuje zamienników promowanych jako równie niezawodne, nie zawsze tak jest. Producent rekomenduje używanie jedynie oryginalnych tonerów podkreślając, że tylko one zapewniają prawidłową pracę urządzenia bez względu na okoliczności. Zamienniki mogą prowadzić do uszkodzenia drukarki, a koszty naprawy trzeba będzie w takim wypadku pokryć z własnej kieszeni.Nie tylko kupowanie niskiej klasy zamienników jest jednak błędem popełnianym przez osoby przygotowujące się do wymiany tonera w drukarce Brother. Poważnym wykroczeniem jest także zbyt szybkie rozpakowanie tonera, w tym zwłaszcza usunięcie osłonki ochronnej na długo przed umieszczeniem go w drukarce. Oczywiście, nawet w takim przypadku toner do drukarki Brother będzie umożliwiać drukowanie, jego wydajność zostanie jednak w istotny sposób ograniczona.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tonery do drukarki Brother.