Bezpieczeństwo i komfort naszych dzieci jest dla każdego rodzica priorytetem. Jedną z form dbania o zdrowie malucha jest wykupienie odpowiedniej, dedykowanej polisy. NNW szkolne to propozycja topowych ubezpieczycieli, którzy przygotowali dla opiekunów i rodziców produkt dopasowany do konkretnych potrzeb. Czym jest NNW szkolne, dla kogo zostało stworzone i jak je kupić?

Ubezpieczenie NNW szkolne – do kogo jest kierowane?

Ubezpieczenie NNW szkolne skierowane jest do osób uczących się do dwudziestego roku życia: dzieci, młodzieży, studentów. Szerokie spektrum ochrony, które daje ta polisa pozwala na uzyskanie świadczeń wysokiej jakości w przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie NNW szkolne jest określone czasowo – trwa ono najczęściej od pierwszego dnia września aż do ostatniego dnia sierpnia, czyli do końca wakacji. Wiele osób pyta, czy ubezpieczenie takie obejmuje wyłącznie następstwa nieszczęśliwych wypadków zdarzających się w szkole – otóż nie, polisa działa zarówno w szkole, jak i poza nią, w domu, podczas wyjazdów wakacyjnych jak i zabaw blisko domu. Do wyboru mamy kilka opcji ubezpieczenia – różnią się one sumami ubezpieczenia oraz limitami. Warto przeanalizować wszystkie tabele i wybrać polisę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Atutem tego rozwiązania jest atrakcyjna cena, która nie nadweręży budżetu domowego. 

W jakich przypadkach ubezpieczenie NNW szkolne się przydaje?

Ubezpieczenie NNW szkolne pozwala na zwrot kosztów poniesionych na leczenie w wyniku nieszczęśliwych wypadków, ale też na zwrot kosztów związanych z operacjami plastycznymi, które były niezbędne dla zdrowia czy życia dziecka. NNW szkolne obejmuje wypłatę świadczeń za każdy nieszczęśliwy wypadek, również wtedy, kiedy nie został stwierdzony trwały uszczerbek na zdrowiu dziecka. Ciekawą opcją są jednorazowe świadczenia uwzględniające pogryzienie, użądlenia czy ukąszenia.