Chcąc spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu warto zaaranżować przydomowy taras na miejsce wypoczynkowe. Potrzebne będą nam meble wypoczynkowe na taras i dodatki takie jak parasol ogrodowy czy pergola. Jak zaprojektować idealną przestrzeń wypoczynkową, aby wszyscy domownicy mogli z niej korzystać?

Technorattan – meble wypoczynkowe na taras

Wśród najchętniej kupowanych mebli na taras wymienia się komplety technorattanowe. Meble wypoczynkowe na taras tego typu odznaczają się lekkością, funkcjonalnością oraz wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Nowoczesne meble technorattanowe zaskoczą nas eleganckim designem dopasowanym do najnowszych trendów. Takie meble z pewnością udoskonalą nasz taras i sprawią, że stanie się on idealnym miejscem wypoczynkowym. Jak skonstruowane są meble wypoczynkowe na taras?

Meble wypoczynkowe z technorattanu osadzone są na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi mebla, a co za tym idzie: pozwoliło na łatwe jego podnoszenie czy przenoszenie. Wierzch tworzy plecionka technorattanowa – jest to materiał syntetyczny, wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne, promieniowanie słoneczne, wnikanie brudu. Meble wypoczynkowe na taras tego typu dostępne są w szerokim wachlarzu kolorów co sprawia, że możliwe jest zaaranżowanie tarasu w dowolny sposób. 

Meble wypoczynkowe na taras – wygodne leżanki ogrodowe

Chcąc zapewnić sobie wypoczynek na wysokim poziomie warto zastanowić się nad kupnem leżanki ogrodowej. Leżanki posiadają regulowane zagłówki, przez co decydujemy o ich pozycji. Wygodne podłokietniki oraz niewielkie kółka zwiększą funkcjonalność mebla. W okresie jesieni i zimy nasze meble ogrodowe warto przykryć pokrowcem ogrodowym.