Jeszcze do niedawna przestrzeń przedpokoju były przez nas pomijane podczas aranżacji lub też projektowane na szybko, bez odpowiedniego przemyślenia. Dzisiaj architekci i projektanci zwracają szczególną uwagę na przedpokoje jako miejsca, które witają naszych gości i mogą być reprezentatywnym elementem całego mieszkania. 

Jak zaaranżować przedpokój?

Aby nasz przedpokój mógł zachwycać musimy przede wszystkim poznać jego słabe strony. Zazwyczaj pomieszczenia te są słabo doświetlone, niewielkie i mroczne. Aby poprawić ich estetykę konieczne jest zastosowanie jasnych kolorów: dotyczy to zarówno samych ścian, jak i mebli i odpowiedniego oświetlenia. Przedpokoje powinny być jak najlepiej doświetlone, aby wydały się optycznie większe. Jakie meble wybrać do przedpokoju? Pamiętajmy, że przedpokój jest miejscem, gdzie zostawiamy płaszcze, ale też przygotowujemy się do wyjścia z domu – konieczna będzie niewielka szafa lub wieszak ścienny, lustro (które dodatkowo powiększy optycznie przestrzeń) oraz szafka na buty. Warto poszukać produktów z wyższej półki lub takich, które idealnie odzwierciedlają nowoczesne trendy – znajdziemy je w sklepach internetowych takich jak notodo.pl

Jakie meble do przedpokoju wybrać?

Decydując się na meble do przedpokoju pamiętajmy o tym, aby były one nie tylko estetyczne, ale również trwałe. Pamiętajmy o tym, że mogą być one narażone np. na wilgoć, którą pozostawimy na podeszwach butów czy okryciach wierzchnich. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się dzisiaj głównie meble z płyt meblowych laminowanych – meble te nie wchłaniają brudu, są odporne na działanie wilgoci, a ich czyszczenie nie sprawia żadnych problemów. Ciekawym rozwiązaniem może być również dodatkowe siedzisko w kształcie niewielkie ławki, w której wnętrzu możemy przechowywać produkty do pielęgnacji obuwia.