Należy mieć świadomość, że dzięki metodzie akrylowej paznokcie będę nie tylko piękne, ale również trwałe. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przedstawicielki płci pięknej mogą obecnie samodzielnie wykonać omawiany zabieg. Godny uwagi jest fakt, że metoda akrylowa zdobienia paznokci nie tyko nie zniszczy płytki, ale również przyczyni się do poprawy jej wyglądu.

Zaopatrzenie się w odpowiednie narzędzia

Kobieta nie wykona nawet najprostszej odmiany zabiegu, jeżeli nie będzie zaopatrzona we właściwe narzędzia. Panie mogą być oczywiście w posiadaniu części akcesoriów. Na pewno przydadzą się cążki, pilniczki czy drewniane patyczki.

Oczywiście panie będą potrzebowały także specjalistycznych produktów. Konieczne jest kupienie następujących akcesoriów: płyn przeznaczony do nakładania akrylu, wysokiej jakości akryl w proszku, aceton, tipsy, pędzelek do nakładania akrylu, primer, klej do tipsów.

Przygotowanie się do zabiegu

Bardzo istotne znaczenie ma odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. W pierwszej kolejności należy bardzo dokładnie zdezynfekować dłonie i usunąć z nich wszystkie zanieczyszczenia. Rekomendowane jest zwrócenie uwagi, czy naturalna płytka nie jest zbyt tłusta. Można oczywiście szybko ją zmatowić specjalnym płynem.

Nie można oczywiście zapomnieć o skórkach. Mogą one bowiem całkowicie zniszczyć efekty doskonale wykonanego manicure’u. Kobiety, które nie będą miały z nimi większych problemów powinny odsunąć je delikatnie drewnianym patyczkiem po wcześniejszym wymoczeniu dłoni w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Większe skórki trzeba wyciąć. Należy jednak zrobić to dokładnie, by przypadkiem nie uszkodzić skóry

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – wykonanie

Kobieta może na odtłuszczoną płytkę nałożyć odpowiedni płyn, a następnie spróbować przykleić tipsy. Trzeba pamiętać, aby zawsze po wspomnianym kroku wypiłować brzegi, które występują pomiędzy tipsami, a naturalną płytką. Jeżeli paznokcie okażą się dla przedstawicielki płci pięknej zbyt długie, można dokonać ich skrócenia przy wykorzystaniu gilotyny.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że po wydłużeniu płytki, a także nadaniu jej właściwego kształtu, można pokryć ją mieszanką specjalnego płynu i akrylu. Kolejnym krokiem będzie poczekanie kilkunastu minut, aż warstwa zostanie utwardzona. W następnym etapie należy bardzo dokładnie przemyć ją acetonem. Kobieta na przygotowane paznokcie w taki sposób może nałożyć wybrany przez siebie lakier.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.