Treningi jeździeckie są wymagające i męczące – dlatego warto zadbać o własny komfort podczas chwil spędzonych w siodle. Aby możliwe było trenowanie w dobrych warunkach istotne jest zadbanie o odpowiedni strój – jednym z niezbędników są bryczesy. Wśród licznych propozycji topowych producentów wyróżniają się HKM bryczesy. Dlaczego?

Wygodne spodnie jeździeckie – HKM bryczesy

Czym powinny charakteryzować się wygodne bryczesy? Powinny zapewniać wygodę, nawet po wielu godzinach w siodle – bryczesy muszą być na tyle elastyczne, aby nie krępować ruchów. Decydując się na HKM bryczesy możemy być pewni, że konkretny model spełni nasze oczekiwania – spodnie te są tworzone z dbałością o najmniejsze detale. Nowoczesne HKM bryczesy tworzone są z tkanin łączonych – najczęściej są to włókna syntetyczne i naturalne, co daje jednocześnie wysoką odporność na ścieranie, jak i gwarantuje, że skóra jeźdźca będzie stale wentylowana. Dobranie odpowiednich włókien jest kluczowe również dlatego, że spodnie powinny „pracować” – muszą w niewielkim stopniu się rozciągać, nie krępować ruchów, a jednocześnie skutecznie chronić przed obtarciami w razie upadku. HKM bryczesy dostępne są zarówno jako pełnolejowe, jak i z lejem kolanowym – w obu przypadkach lej tworzony jest ze specjalistycznych tworzyw i pozwala na lepsze i stabilniejsze utrzymywanie się w siodle. Uwagę zwraca również olbrzymi wachlarz kolorystyczny produktów tej marki, przez co bez trudu znajdziemy model dopasowany do naszych potrzeb. 

HKM bryczesy i dopasowany kask

Poza bryczesami koniecznie pomyślmy również o wygodnym i dopasowanym do naszych potrzeb kasku – jest to element, który skutecznie ochroni naszą głowę podczas upadku z konia. Kaski dostępne są w różnych rozmiarach – warto przymierzyć kilka modeli aby znaleźć produkt, który idealne leży na naszej głowie.