Na samym początku, w celu wyjaśnienia, należy zaznaczyć, że tusz i toner to nierównoznaczne znaczeniowo określenia. Choć w potocznym języku zwykło się używać ich zamiennie, sytuacja ta może wprowadzać w błąd. Otóż, toner jest proszkiem znajdującym się wewnątrz kasety laserowej, nanoszonym na bęben światłoczuły drukarki, służącym do wykonania wydruku, w drukarkach laserowych (np. brother HL-1222WE) Tusz zaś stanowi połączenie wody i pigmentu, umieszczonego w pojemniku elektronicznie skomunikowanym z drukarką, pozwalające na dokonanie wydruku w drukarkach atramentowych (np. w canonie pixma ts5150). Oba powyższe typy wkładów należy wymieniać.

Procedura wymiany wkładu do drukarki Canon

W celu wymiany wkładu do drukarki należy kierować się typem drukarki. Biorąc pod uwagę najczęściej spotykane na rynku sprzęty, między innymi, canon pixma ts5150 tusz wymieniamy umieszczając w miejsce starego nowy zbiornik na atrament zgodnie z instrukcjami. W pierwszym kroku trzeba sprawdzić, czy urządzenie jest włączone i otworzyć moduł skanera (pokrywę), a potem chwycić pokrywę blokującą kasety z atramentem i otworzyć kartridż. Pamiętaj, aby nie dotykać głowicy ze zbiornikami do momentu jej całkowitego zatrzymania. Usuń pusty zbiornik i zastąp go nowym. W canon pixma ts5150 tusz znajduje się, w tak zwanej, kasecie FINE.

Wymiana tuszu w drukarkach HP

W przypadku drukarek innego typu, na przykład, urządzenia marki HP należy włączyć urządzenie, a następnie otworzyć pokrywę dostępu do wkładów atramentowych. Pamiętaj, aby upewnić się, że drukarka ma załadowany papier. W zależności od potrzeby wyjmij wkład trójkolorowy lub wkład czarny pociągając go lekko w swoją stronę. W instrukcji powinna znaleźć się informacja, po jakiej stronie drukarki znajdują się poszczególne ze zbiorników. W kolejnym kroku wsuń nowy wkład do pustego gniazda i dociśnij do niego wkład tak by wskoczył na miejsce, Następnie zamknij pokrywę dostępu do wkładów atramentowych. Na koniec pozostaje wydrukowanie strony wyrównującej wkład. Urządzenie powinno tego dokonać automatycznie. Jeśli do tego nie dojdzie, należy zrobić to ręcznie uruchamiając przybornik drukarki na komputerze i zlecając mu to zadanie. Znajduje się ono pod hasłem – obsługa urządzenia – wyrównaj wkłady atramentowe.

Czy wymiana przebiegła prawidłowo?

Można łatwo to sprawdzić poprzez uruchomienie urządzenia w panelu sterowania. W opcjach – właściwości drukarki – znajduje się informacja o poziomie tuszu w zasobnikach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hp deskjet 2630 tusz.