Funkcjonalne okna do salonu pozwalają na doświetlenie przestrzeni, ale też na ochronę przed chłodem. Nowoczesna stolarka okienna daje możliwość wyboru okien dopasowanych do konkretnych potrzeb. Jakie okna do salonu wybrać?

Okna do salonu w formie panoramicznej

Okna do salonu powinny spełniać kilka ról – przede wszystkim mają one chronić przed chłodem i uciekaniem ciepła na zewnątrz. Wysoka termoizolacja okien uzyskiwana jest poprzez sklejanie szyb na całej długości w ramę, ale też dzięki zastosowaniu elementów nie tworzących tzw. mostków zimna. Okna do salonu powinny też dawać jak najwięcej światła – naturalne światło wpłynie na nasze samopoczucie, pozwoli na wykonywanie codziennych czynności i sprawi, że pomieszczenie wyda się znacznie przyjemniejsze w odbiorze. Jednymi z najchętniej wybieranych są panoramiczne okna do salonu – duże przeszklenia świetnie sprawdzają się w budynkach inspirowanych stylem skandynawskim czy minimalistycznym. Okna panoramiczne charakteryzują się wielkimi przeszkleniami, najczęściej sięgającym od ziemi do sufitu. Okna takie pozwalają na „otwarcie” salonu na ogród czy na taras, co optycznie powiększa przestrzeń i pozwala cieszyć się zielenią blisko domu.

Przesuwne okna do salonu

Przesuwane okna do salonu to propozycja zarówno do dużych, jak i małych pomieszczeń. Innowacyjna konstrukcja takiej stolarki okiennej sprawia, że skrzydła drzwi balkonowych czy okna przesuwają się po stabilnej szynie. Dzięki temu rozwiązaniu znacznie łatwiej zaaranżować przestrzeń – to szczególnie ważne w przypadku mniejszych salonów. Okna przesuwne to zazwyczaj duże przeszklenia, które pozwalają na wpuszczenie do wnętrza dużej ilości naturalnego światła. Pozwolą one na naturalne dogrzanie salonu w czasie chłodniejszych miesięcy poprzez wykorzystanie energii słonecznej.