Sztuka zdobienia paznokci znana jest od wieków – prekursorami w tej dziedzinie byli najprawdopodobniej Chińczycy, którzy jako pierwsi wynaleźli specyfiki barwiące płytkę paznokcia na trwały kolor. Zdobieniem tych części dłoni i stóp zajmowali się również starożytni Inkowie i Egipcjanie, a szczególnie członkowie możnych rodów, którzy mogli malować je na czerwono, kolorem zarezerwowanym dla wyższych sfer.

Malowanie paznokci lakierem

Większość kobiet samodzielnie zajmuje się dbaniem o paznokcie zarówno u dłoni jak u stóp – wyrównywanie długości i kształtu płytki paznokci odbywa się przy pomocy odpowiednich narzędzi, które ułatwiają ich pielęgnację. Kolejnym krokiem jest pomalowanie ich na wybrany kolor, co nadaje dłoniom i stopom estetycznego wyglądu.Jednak tradycyjne lakiery do paznokci to dość nietrwałe produkty – są mało odporne na wodę, urazy mechaniczne oraz zarysowania. Łatwo odpadają lub zdrapują co nadaje paznokciom niedbałego wyglądu i przykuwa uwagę osób drugich. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w trwałe lakiery, które nałożone na paznokcie będą cieszyć swoim kolorem długi czas.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci

Do lakierów o dużo dłuższej trwałości można zaliczyć lakiery hybrydowe, które doskonale spełniają swoją funkcję jednakowo na naturalnych paznokciach, tipsach czy przedłużkach żelowych. To lakiery o zdecydowanie nowocześniejszej formule, zapewniającej ochronę paznokci,

Lakiery hybrydowe – charakterystyka

Lakiery do paznokci występują w szerokiej gamie kolorystycznej; lakiery hybrydowe różnią się od tradycyjnych większą ilością odcieni, a także gęstością i możliwością krycia całej płytki. Dzięki nieco luźniejszej formie pędzelek dokładnie rozprowadza lakier po wszystkich nierównościach i zakamarkach paznokcia, co nadaje mu wyjątkowo estetyczny wygląd.

Lakiery hybrydowe można podzielić na trzy rodzaje:

1. Lakiery jednofazowe, które składają się z utrwalacza, pigmentu oraz bazy w jednym flakoniku. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci lakierem jednofazowym charakteryzuje się łatwością wykonania i trwałym efektem.2. Lakiery dwufazowe – w przypadku tego manicure należy użyć dwóch rodzajów lakieru: bazy i właściwego koloru. Nałożenie najpierw bazy, a po jej utwardzeniu właściwego lakieru powoduje powstanie bardzo trwałej warstwy, odpornej na wiele czynników.3. Lakiery trójfazowe – w tej metodzie stosowane są trzy specyfiki, a mianowicie: baza, lakier kolorowy oraz utwardzacz. Metoda trójfazowa jest najbardziej czasochłonna, ale daje najlepsze metody.

Warto nadmienić, że każdą nałożoną warstwę lakieru, bazy oraz topu należy utwardzić przy pomocy lampy UV lub LED, co zagwarantuje szybkie wyschnięcie i wysoką trwałość gotowego manicure.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.