Dekorowanie ścian przy pomocy szablonów malarskich może wydawać się skomplikowane. Nic bardziej błędnego! Szablony to łatwy i bardzo efektowny sposób na wprowadzenie ciekawych obrazów lub sentencji. Jak wykorzystać szablony, by pomieszczenie było interesujące?

Jak wybrać szablon malarski?

Szablony malarskie mogą być wykonane z papieru lub plastiku. Chcąc wybrać odpowiedni szablon należy zdecydować, czy chcemy wykonać jeden wór czy całą serię.

Wybierając szablon plastikowy można wykonać kilka lub nawet kilkanaście obrazów. Szablon papierowy nie jest tak trwały. Szablony plastikowe są droższe, ale można użyć ich wiele razy, trzeba jedynie pamiętać, by wyczyścić je dokładnie z farby. Źle wyczyszczony szablon ubrudzi ścianę.Chcąc stworzyć ciekawą dekorację na ścianę można również wykorzystać interesujące aforyzmy i sentencje. Szablony liter i cyfr można wykorzystać jako gotowe teksty lub użyć poszczególnych liter, by samodzielnie utworzyć tekst.

Tworząc tekst warto wykorzystać zróżnicowaną wielkość liter oraz ich grubość. Warto również zmieniać czcionkę, dzięki temu tekst będzie wyglądał bardziej interesująco.

Jak malować przy pomocy szablonu?

Szablony liter i cyfr to tani i skuteczny sposób na udekorowanie ściany. Ściana nie musi być przygotowana w wyjątkowy sposób. Warto pamiętać, że malowanie przy pomocy szablonu pozwoli na ukrycie niewielkich niedoskonałości, które mogą pojawić się na powierzchni ściany. Delikatne pęknięcia, rysy czy nierówności można zatuszować malując ciekawe obrazy lub tworzą aforyzmy.

Szablon wystarczy przykleić do ściany przy pomocy taśmy malarskiej. Warto wykorzystać poziomicę, by mieć pewność, że szablon jest równo przymocowany. Koniecznie musi ściśle przylegać do ściany, by nie tworzyły się zacieki.

Do malowania warto wykorzystać wałek z krótkiego i gęstego włosia. Koniecznie trzeba pamiętać, by wałek nie był mocno zamoczony. Farba nie może ściekać z wałka. Z odklejeniem szablonu nie trzeba czekać aż wyschnie farba. Wystarczy delikatnie oderwać szablon.

Gdzie umieścić sentencje?

Wzory na ścianach nie muszą mieć wyłącznie formy obrazu. Bardzo ciekawym pomysłem są aforyzmy, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

Do kuchni warto wykorzystać sentencje dotyczące gotowania, przepisu na perfekcyjną kawę czy życzenia smacznego. W przedpokoju można wykorzystać szablon liter i cyfr, by stworzyć powitanie lub życzenia dobrego dnia. Do salonu warto wykorzystać aforyzm o domu i rodzinie.

Wybierając szablony liter i cyfr można stworzyć sentencje, które nie tylko będą elegancką dekoracją, ale również będą miały przesłanie, które poprawi samopoczucie każdemu, kto ją przeczyta.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony liter i cyfr.