Wybór odpowiednich okien nie będzie łatwy. Tym bardziej, że producenci wciąż zaskakują swoich klientów nowymi ofertami. Decydując się na okna na wymiar, trzeba pamiętać o kilku czynnikach. Pomoże to podjąć odpowiednią decyzję, której pozytywne skutki odczuwać się będzie przez wiele lat.

Właściwości stolarki okiennej

Po to raz na jakiś czas kupuje się dobre okna na wymiar, aby nie kłopotać się ich wymianą przez następnych naście lub kilkadziesiąt lat. Bowiem to trzeba zauważyć, że właściwości okien podnoszą się z roku na rok. Na tyle, że dzisiejsze okna są w stanie ukazywać swoje możliwości przez naprawdę długi okres. Jakie właściwości należy wziąć pod uwagę, jeżeli chodzi o naprawdę dobrą stolarkę okienną? Jednym z nich jest energooszczędność. Im niższy jest ten współczynnik, tym lepiej. Tym większa pewność, że w okresie zimowym z domu nie będzie uciekać duża ilość ciepła. Współczynnik przenikania ciepła utrzymuje się na poziomie 0,9 W/m²K.

Ilość szyb w pakiecie

Skoro już o energooszczędności mowa, to warto wspomnieć, że po części zależna ona jest od ilości okien, jakie zamontowane są w profilach okiennych. Najczęściej okna na wymiar dostępne są z trzema szybami. Można powiedzieć, że to taki standard. Aczkolwiek, wykorzystywane już były okna z dwoma szybami. Nowością są okna z czterema szybami, które mają jeszcze lepsze właściwości termoizolacyjne, zapewniając przy tym dużą szczelność. Niestety, ale te z czterema szybami w środku są drogie, dlatego duża ilość osób pozostaje przy trzech szybach w pakiecie.