Naklejki na ścianę umieszczane są na ścianie lub innej powierzchni w celu ozdobnym lub aby przykryć niedoskonałości na ścianach czy też zawrzeć na niej jakąś informację.

Jak wybrać naklejki ścienne?

Podczas wyboru naklejek na ścianę trzeba wziąć pod uwagę funkcję jaką będą pełnić. Do małych pomieszczeń zaleca się stosowanie naklejek 3D, które pozwolą na optyczne powiększenie powierzchni. Naklejki ze wzorami geometrycznymi lub przestrzennymi sprawdzą się w pomieszczeniach na poddaszu gdzie występują skosy na ścianach w celu optycznego podniesienia sufitu. Naklejki w kuchni mogą mieć dobry wpływ na pobudzenie apetytu i powinny być one dobrane pod kątem kolorystyki w pomieszczeniu. Ciekawym i praktycznym pomysłem jest oklejenie naklejkami ściennymi lodówki w celu dopasowania jej wyglądu do wnętrza. Naklejki z motywami dziecięcymi stały się świetnym zamiennikiem tapet oraz fototapet. Umożliwiają one szybko i łatwo zaaranżować pokój dziecka w konkretny sposób.

Najpopularniejsze wzory naklejek ściennych

Najchętniej wybieranymi wzorami naklejek są motywy kwiatów, np. piwonie sprawdzą się w sypialni oraz w przestronnym pokoju. Dmuchawce ozdabiają nowoczesne wnętrza i nadają im stylowego wyglądu. Naklejki kwiatów w wymiarze 3D naklejane są w sypialniach oraz salonach o nowoczesnym designie. Naklejki 3D z geometrycznymi wzorami sprawdzą się w ciasnych pomieszczeniach i pozwolą na optyczne powiększenie wnętrza. Graficzny wzór zwierzęcy na naklejce idealnie wpasują się w nowoczesne wnętrza o neutralnych barwach. Naklejki florystyczne welurowe mające jeden kolor naklejane są w salonach oraz jadalniach zaaranżowanych w sposób nowoczesny gdzie dodatkowe barwy wprowadziłyby chaos. Naklejki w formie sentencji przyklejane są na ścianach nowoczesnych wnętrz i są zastępstwem różnego rodzaju dzieł sztuki oraz nadają pomieszczeniom oryginalności.

Gdzie przykleja się naklejki?

Naklejki ścienne mogą być przyklejane na ścianach pokrytych różnego rodzaju farbą. Wyjątkiem może być farba lateksowa, na której naklejka może się nie trzymać. Naklejki mogą być naklejane na płytkach ceramicznych, ale będzie widać pod nimi fakturę płytek. Kolejnym miejscem, gdzie można naklejać naklejki są tapety oraz fototapety, które dobrze trzymają się na ścianach. Naklejki nie mogą być przyklejane na świeżo pomalowane ściany lub na ścianę, z której odpada farba. Oklejana ściana musi być odtłuszczona, sucha i czysta. Naklejki nie będą trzymać się na deskach, dziurawych ścianach oraz na ścianach znajdujących się obok źródeł ciepła.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naklejki ścienne.