Uzupełniając przestrzeń wypoczynkową na naszym tarasie zazwyczaj skupiamy się na meblach i dodatkach dekoracyjnych. Chcąc, aby przestrzeń ta stała się faktycznie funkcjonalna warto pomyśleć o elementach takich jak skrzynia tarasowa – duża i obszerna skrzynia pozwoli na bezpieczne przechowywanie poduszek, pledów czy narzędzi ogrodniczych. Jaką skrzynię wybrać?

Skrzynia tarasowa z technorattanu

Zdecydowanie najwięcej kupujących decyduje się na meble technorattanowe. W rozbudowanych kolekcjach znajduje się również skrzynia tarasowa. Wykonana z technorattanu skrzynia tarasowa wykonana jest z trwałych materiałów odpornych na uszkodzenia i odkształcenia. Jej stelaż stworzono z lekkiego aluminium powlekanego proszkowo – materiał ten jest wysoce odporny na działanie wody oraz pojawianie się ognisk rdzy. Dodatkowo niska waga aluminium sprawia, że całkowita waga mebla nie jest wysoka. Wierzch mebla tworzy polietylenowa plecionka do złudzenia imitująca naturalny rattan. Plecionka posiada nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie ona wilgoci, świetnie sprawdza się w polskich warunkach atmosferycznych i jest na nie całkowicie odporna. 

Skrzynia tarasowa – jak praktycznie ją wykorzystać?

Skrzynia tarasowa może być wykorzystywana na wiele sposobów. Przede wszystkim to idealna przestrzeń na przechowywanie poduszek, pledów, koców, siedzisk. Odpowiednio zabezpieczone i posiadające przewiew poduszki mogą być tak przechowywanie w trakcie lata bez obaw o ich uszkodzenie. Skrzynia tarasowa może nam posłużyć również jako przestrzeń do przechowywania narzędzi ogrodniczych – jej wnętrze możemy wtedy dodatkowo wypełnić workami lub folią, aby niepotrzebnie nie brudzić jej ziemią. Skrzynie znajdziemy w kilku rozmiarach – bez trudu dobierzemy jej rozmiar do własnych potrzeb.